Dojmy z hraní Max Payne 3

Publikováno: 23.6.2012 - 11:05 | Napsal: admin

Po dlouhém čekání se Max Payne opět vrací na naše monitory. Ovšem už to není detektiv, jak si ho pamatujeme z prvního a druhého dílu. Po smrti svých milovaných zanechal místo detektiva a začal pracovat pro bohatého realitního magnáta, jako speciální bodyguard. Hra je plná akčních momentů, nečekaných zvratů i atmosféra se krapet změnila (to bude tím, že se hra už neodehrává v New Yorku, ale brazilském Sao Paulu). Přes všechny tyto odlišnosti, je Max Payne 3 důstojným pokračováním, který se nemusí za nic stydět ba naopak. Pokud jste zvědaví, jak se mi Max Payne hrál, jaké mám vůči němu připomínky a jaké bych mu dal hodnocení, tak pokračujte ve čtení tohoto článku.

 

Příběh

Max Payne se po několika letech vrací, aby nás opět upoutal k židlým svým dokonalým příběhem a skvělou atmosférou. Max, který stále truchlí nad smrtí své rodiny, se pokouší lečit svůj žal alkoholem a prášky proti bolesti, to moc nepomáhá, do doby než dostane nabídku od svého starého známého přítele Passose. Po jistých událostech, které v New Yourku následují, se Max rozohdne nabítku přijmout a vydává se sním do Brazilie. Práce spočívá v ochraně bohatého realitního magnáta Rodriga Branca a celé jeho rodiny, především jeho ženy Fabiany. Po několika nezdařilých pokusech místního gangu s názvem Commando Sombra, se jim nakonec podaří Fabianu unést. Max a Passos jsou vysláni, aby Fabianu zachránili a přivedli zpět „živou“. Nebyl by to Max Payne, aby se mu věci vymkli opět z rukou. Max se všemi dostupnými prostředky pokouší ženu svého šéfa zachránit, ale marně, pokaždé selže a Fabiana mu zmizí pouhým mrknutím oka.

Po těchto a dalších událostech (nechci odhalovat spoiler) se ocita Max v ulicích Sao Paula s novým učesem (viz. obrázek :) ). Postupně si uvědomuje, že je uplně sám proti všem nastrahám tamějšího města, ale i přesto postupuje dál, nejenom v záchraně Fabiany, která je pořád primárním cílem, ale i odhalením pravy, co se v tomhle šíleném městě děje.

Max Payne 3Max Payne 3Max Payne 3

S bullet timem jde všechno snáz
Bullet time, neboli režim ve kterém se zpomalí čas a vy tak můžete zabít více nepřátel, aniž byste kvůli tomu přisli k výrazné ujmě, neodmyslitelně patří k této hře. Jak jinak zabít více něž pět nepřátel, aniž byste přitom utrpěli na zdraví. Mimo vlastní zapnutí bullet timu je ve hře spoustu nascriptovaných situací, se kterými se poperete pravě s pomocí bullet time. Nejenom, že tyto sekvence skvěle zapadají do hry, ale dodávají ji vetší akčnost. Není přeci nic lepšího než vypadnout z vrtulníku a ve vzduchu odprásknout pár padouchů.

Max Payne 3Max Payne 3Max Payne 3

Zbraňový arsenál a systém krytí

Nečekejte žádný arsenál jako v GTA, tohle je Max Payne, a proto je tu zbraní tak akorát, ani málo ani hodně. Ve hře si zastřílíte např. z Desert Eagla, brokovnice, útočné puškly MG36, RPG, granátometu, samopalů a v neposlední řadě z odstřelovačské pušky. Jak jsem psal, tohle není GTA, a proto může Max nosit pouze dvě lehké zbraně (např. pistoli a samopal) a jendu velkou zbraň.

Ve hře je použit podobný systém krytí jako např. v Mafii 2 nebo Mass Effectu. Jednoduše přiběhnete k překážce, stisknete určenou klávesu a Max se za ní schová. Tento systém zatím v každé hře, kde byl použit fungoval skvěle a ani Max Payne neni vyjímkou.

Závěrečné hodnocení

Max Payne 3 na mě udělal velký dojem. Hratelnost je díky výšše zmíněným prvkům skvělá a dokonale doplňuje příběh, který je plný nečekaných zvratů. Přestože hra obsahuje bugy, kterých není zrovna málo, a konec, který mi nepřišel zrovna moc „košer“, tak je pro mě Max Payne 3 jedna z nejlepších her tohohle roku (a to jsme teprve v polovině) a dal bych mu skóre 9.5/10.

Komentáře k článku ”Dojmy z hraní Max Payne 3”

Napsat komentář

Jméno (*):
Email (*):
Url:
Text (*):

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde